چند وقتی بود که خبر انفجار و ترکیدن و آتش گرفتن اسمارت فون‌ها را نشنیده بودیم و داشتیم

چند وقتی بود که خبر انفجار و ترکیدن و آتش گرفتن اسمارت فون‌ها را نشنیده بودیم و داشتیم به این نتیجه می‌رسیدیم که این تولید کنندگان فکری به حال این موضوع کرده‌اند!

شاید اگر اسمارت فون ساده و یا غیر معتبر را تهیه کنید، از گذاشتن آن در جیب شلوار خود خیلی نگران نباشید. درست است؟ خب حال اگر آیفون آن‌هم آیفون ۶ پلاس در جیب شما باشد دیگر احتمال آتش گرفتنش چه قدر است؟ شاید این‌طور بگوییم بهتر است که اگر یک اسمارت فون نامشخص در جیب شلوار ما آتش بگیرد خب دلیلش مشخص است، اما اگر آیفون این‌گونه شود باید چه کنیم؟!

Atlanta-mans-iPhone-6-Plus-catches-fire-600x319

پیش از این اخبار متفاوتی از آتش گرفتن اسمارت فون‌ها در هنگام شارژ و یا هنگام صحبت کردن به گوش‌مان رسیده بود. در جدیدترین گزارش از WSB-TV آتلانتا خبر رسیده است که مردی در میان یک پارکینگ شلوغ ناگهان اقدام به درآوردن شلوار خود می‌کند؛ دلیل این کار جز آتش گرفتن ناگهانی آیفون ۶ پلاس او در جیب شلوارش نیست.

به گزارش این منبع خبری، این فرد هنگامی که می‌خواهد گوشی خود را برای ثبت عکس از جیب خود در آورد متوجه خروج دود از جیب شلوارش می‌شود. به همین دلیل از ترسش به سرعت اقدام به درآوردن شلوار کرده و آن‌را به سمتی پرتاب می‌کند. خوشبختانه به جز خجالت لخت شدن در خیابان، به این فرد هیچ آسیب جسمی وارد نمی‌شود.

به نظر می‌رسد که آقای Rocky این گوشی را از فروشنده‌های غیر مجاز تهیه کرده است و منشا خرید اولیه آن کمپانی اپل نبوده است. حتی به نظر می‌رسد که این اسمارت فون تنها نام آیفون را بر روی خود داشته و احتمالا یک کپی بوده است.

البته شرکتی که این اسمارت فون را به شخص نگون بخت فروخته بود، یک نسخه جدید و سالم را مجددا به او تحویل داد. هرچند آقای راکی از این رویداد راضی نبوده و می‌گوید تا به طور رسمی از او عذرخواهی نشود رضایت نخواهد داد. اپل نیز اعلام کرده است که این موضوع را تا رسیدن به نتیجه قطعی دنبال خواهد کرد و بیش از این در مورد اتفاق رخ داده خبری منتشر نکرده است.

اما این که دلیل اصلی آتش گرفتن و یا منفجر شدن اسمارت فون‌ها چیست، هنوز به طور دقیق مشخص نشده است. استفاده از باتری غیر استاندارد معمولا یکی از مهم‌ترین دلایل این اتفاق است. موضوع دیگر بهره‌گیری از شارژرهای بی‌کیفیت و غیر اصلی است که البته در چند مورد ثابت نیز شده است. گاهی دیگر نیز تغییرات باطری نظیر خم شدن یا باد کردن آن یکی از مهم‌ترین دلایل این اتفاق است.

در این مورد شاید مهم‌ترین دلیل این باشد که آیفون ۶ پلاس با توجه به مشکل خم شدن قبلی‌اش، تغییر شکل داده و سپس این رویداد باعث آتش ��رفتن آن شده باشد؛ اما خب تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که این گوشی از مشکل خم شدگی رنج نبرده و به احتمال زیاد صاحب آن در این اتفاق مقصر نبوده است. در مورد شارژر نیز می‌دانید که با توجه به خاص بودن شارژر و پورت محصولات اپل، لوازم جانبی بی‌کیفیت و بد در بازار به سختی یافت می‌شود و اپل اجازه این سواستفاده را نمی‌دهد.

بالاخره خرید آیفون نیز هیچ تضمینی برای سلامت شما نیست! این سیب گاز زده هم دست کمی از سایر محصولات ندارد.

آیفون

Atlanta-mans-iPhone-6-Plus-catches-fire-2-600x319

Atlanta-mans-iPhone-6-Plus-catches-fire-3-600x319

Atlanta-mans-iPhone-6-Plus-catches-fire-4-600x319

Atlanta-mans-iPhone-6-Plus-catches-fire-5-600x319

 

منبع: آی تی رسان

Share the post "آتش گرفتن آیفون ۶ پلاس در جیب شلوار یک شهروند!"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس ضد آب هستند
  2. آیفون ۶ پلاس در جیب خم می‌شود
  3. آیفون ۶ پلاس در جیب آسیب می‌بیند !
  4. نرم افزار گرفتن عکسهای فوق العاده با MPX Digital Camera Simulator v2.1 – آیفون
Tweet آتش گرفتن آیفون ۶ پلاس در جیب شلوار یک شهروند! - تصویر 7
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه