شرکت مایکروسافت روز سه شنبه برای 28 آسیب*پذیری در اکثر محصولات خود اصلاحیه*هایی را منتشر کرد. مهم*ترین اصلاحیه منتشر شده مربوط به آسیب*پذیری*های جدی در IE، ویندوز و چارچوب کاری .NET می باشد.

 

انتشار اصلاحیه های مایكروسافت
شرکت مایکروسافت روز سه شنبه برای ۲۸ آسیب*پذیری در اکثر محصولات خود اصلاحیه*هایی را منتشر کرد. مهم*ترین اصلاحیه منتشر شده مربوط به آسیب*پذیری*های جدی در IE، ویندوز و چارچوب کاری .NET می باشد. بولتن*های منتشر شده عبارت است از:
MS13-80 (بحرانی): اصلاحیه امنیتی (۲۸۷۹۰۱۷) برای IE که ۱۰ آسیب*پذیری را برطرف می*نماید.
MS13-81 (بحرانی): آسیب*پذیری*های موجود در درایورهای حالت هسته ویندوز می*توانند باعث اجرای کد از راه دور شوند. این اصلاحیه هفت آسیب*پذیری که توسط محققان گزارش شده بود را برطرف می*کند. یکی از این رخنه*ها زمانی که کاربر فونت*های مخرب OpenType را مشاهده می*کند، می*تواند باعث شود تا کنترل سیستم در اختیار مهاجمان قرار بگیرد. رخنه دیگر هنگام مشاهده فونت*های مخرب TrueType مورد سوء استفاده قرار می*گیرد. پنج رخنه دیگر مربوط به مشکلات گرفتن بالاترین حق دسترسی می*باشد. تمامی نسخه*های ویندزو تحت تاثیر این آسیب*پذیری قرار دارند.
MS13-82 (بحرانی): آسیب*پذیری*های موجود در چارچوب کاری .NET می*تواند منجر به اجرای کد از راه دور شوند. این بولتن سه آسیب*پذیری را در اغلب نسخه*های چارچوب کاری .NET شرح می*دهد. یکی از آسیب*پذیری*های بحرانی مشابه مشکل تجزیه فونت OpenType در بولتن MS13-081 می*باشد.
MS13-83 (بحرانی): آسیب*پذیری در کتابخانه کنترل فرمان ویندوز می*تواند منجر به اجرای کد از راه دور شود. یک آسیب*پذیری در ویندزو می*تواند از طریق اجرای برنامه*های وب ASP.NET مورد سوء استفاده قرار بگیرد.
MS13-84 (مهم): آسیب*پذیری*ها در سرور SharePoint مایکروسافت می*تواند منجر به اجرای کد از راه دور شود.
MS13-85 (مهم): آسیب*پذیری*ها در اکسل مایکروسافت می*تواند منجر به اجرای کد از راه دور شود.
MS13-86 (مهم): آسیب*پذیری*ها در ورد مایکروسافت می*تواند منجر به اجرای کد از راه دور شود.
MS13-87 (مهم): آسیب*پذیری در Silverlight می*تواند منجر به افشای اطلاعات شود.

گرداوری توسط تهران ۹۸

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه