اگر در بین بستگان افراد چاق دارید مواظب خود باشید

اگر در بین بستگان افراد چاق دارید مواظب خود باشید - تصویر 1

زنان باید نیاز های سلولی، تنوع و تعادل، ذایقه سازی و .... را بدانند و نقش خود را به عنوان مادر در شکستن زنجیره عادات نادرست غذایی دریابند.

امیری کارشناس تغذیه درباره عوامل ایجادکننده چاقی در زنان و دختران گفت: چاقی عبارت است از حد ذخایر چربی در بدن که نتیجه آن زیاد شدن وزن است و باید توجه داشت که هرگاه افزایش وزن بدن بدلیل سایر عوامل نظیر بیماری های قلبی، کبدی و نارسایی کلیوی که موجب ورم و احتباس آب و املاح می شود، چاقی نیست.

وی افزود: یکی از عوامل ایجاد کننده چاقی در زنان شیوه تغذیه در دوران شیرخوارگی است. شیرخوارانی که بیش از حد نیاز، غذا دریافت می کنند استعداد به چاقی در آینده را پیدا می کنند زیرا هم تعداد و هم اندازه سلول های چربی آنها زیاد می شود.وراثت از دیگر عوامل ایجاد کننده چاقی است که 30درصد علل افزایش وزن را شامل می شود.

این کارشناس تغذیه تصریح کرد:اشتها و عادت غذایی ازمهمترین علل چاقی است، مصرف بیش از حد غذا و مصرف بیش از حد انواع شیرینی و مواد غذایی چرب سبب چاقی می شود.

ازدیگر عوامل چاقی می توان به عوامل اجتماعی اشاره کرد؛ برخی از جوامع و خانواده ها چاقی را علامت برتری و رفاه می دانند، بنابراین آنها برای چاق شدن، انگیزه به وجود می آورند. نوع غذای اصلی جوامع نیز در چاقی خانم ها مؤثر است، مثلاً در شمال کشور ایران که غذای اصلی برنج است، باعث چاقی خانم ها می شود.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: باشگاه خبرنگاران

اگر در بین بستگان افراد چاق دارید مواظب خود باشید - تصویر 2
تگ ها : افراد چاق ، بستگان چاق ، پرهیز از چاقی ، روش های لاغری ، روش های چاقی ، بهترین روش لاغری ، مواظبت از چاقی ، چاق ، لاغر ، چاقی ، Overweight ،
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه