در چنین سرعتی می توان یک فیلم اچ دی را ظرف تنها چند ثانیه دانلود کرد.

بالاخره ممکن است روزی فرا برسد که وابستگی جهان به وای فای کنار گذاشته شود چراکه تکنولوژی جدیدی به نام لای فای در راه است؛ جایگزینی که به زعم دانشمندان می تواند به سرعت یک گیگابیت بر ثانیه در دنیا واقعی دست پیدا کند و این رقم ۱۰۰ برابر سریع تر از سرعت متوسط وای فای است.

در چنین سرعتی می توان یک فیلم اچ دی را ظرف تنها چند ثانیه دانلود کرد.
شرکتی به نام Velmenni چندی پیش به نشریه IBTimes UK اعلام کرد که به تکنولوژی مذکور دست یافته است و موفق شده آن را در محیط های صنعتی استونی پیاده سازی کند.

لای فای قادر است داده ها را با استفاده از تعدادی لامپ های LED که در کسری از ثانیه مرتبا خاموش و روشن می شوند، انتقال دهد و این اتفاق آنقدر سریع رخ می دهد که برای چشم انسان غیرقابل تشخیص است. تکنولوژی مذکور در سال ۲۰۱۱ میلادی اختراع شد و در آزمایشگاه توانست به سرعت ۲۲۴ گیگابیت بر ثانیه دست پیدا کند.

لای فای

برخلاف سیگنال های وای فای که می توانند به آنسوی دیوارها نفوذ کنند، تکنولوژی لای فای براساس نور کار می کند و چنین قابلیتی ندارند، بنابراین برد آن به لحاظ نظری محدودتر است اما به خاطر همین محدودیت می توان گفت که امنیت بیشتری در قیاس با وای فای دارد.

لای فای همچنین فرصت های تازه ای را برای لوازم خانگی هوشمند به وجود می آورد. در آینده لامپ های LED مورد استفاده در منازل قادر خواهند بود که دو کارکرد را از خود نشان دهند: روشن کردن منازل و ایجاد شبکه ای داخلی برای برقراری ارتباط دستگاه های الکترونیکی با یکدیگر.

گفتنی است در کنار Velmenni شرکت های مختلفی تلاش کرده اند تا لای فای را برای مشتریانشان به ارمغان بیاورند که از آن جمله می توان به Olecomm و PureLife اشاره نمود که مورد آخر توسط هرالد هس مخترع لای فای راه اندازی گردید.

هر دوی این شرکت ها، کیت هایی را در اختیار کاربران علاقمند قرار می دهند تا شبکه های لای فای را در دفتر و خانه خود راه اندازی نمایند و کیت ارائه شده توسط pureLiFi می تواند سرعتی معادل با ۱۰ مگابیت بر ثانیه را برای کاربرانش به ارمغان بیاورد.

 

منبع: دیجیاتو

Share the post "با لای فای آشنا شوید؛ تکنولوژی جدیدی که ۱۰۰ برابر از وای فای سریع تر است"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. با نترس‌ترین کارگر جهان آشنا شوید + عکس
  2. با CHiP سگ رباتیک و هوشمند کمپانی WowWee آشنا شوید
  3. تکنولوژی سامسونگ عمر باتری موبایل‌تان را دو برابر خواهد کرد
  4. با دوربین جدید نیکون که مخصوص عکاسی در شب است، آشنا شوید!
Tweet با لای فای آشنا شوید؛ تکنولوژی جدیدی که ۱۰۰ برابر از وای فای سریع تر است - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه