با هزینه کمتر از پوست خود مراقبت کنید

با هزینه کمتر از پوست خود مراقبت کنید - تصویر 1

تقريباً هر آنچه كه براي محافظت از پوست خود لازم داريد در يخچال منزل شما موجود است. پس ديگر نيازي به صرف هزينه هاي گزاف جهت خريد محصولات مراقبت از پوست نيست!

 

مرطوب كننده ماسك كاكائو

يك ماسك تهيه شده از كاكائو بسته اي سرشار از آنتي اكسيدان، جهت بازگرداندن رطوبت و شادابي به پوست است. با افزايش سن، سد رطوبتي پوست شروع به از بين رفتن مي كند و پوست خشك مي شود. بهترين راه چاره، مرطوب سازي است. يك قاشق غذاخوري پودر كاكائو، يك قاشق غذاخوري خامه كمي ترش، يك قاشق غذاخوري عسل و يك عدد سفيده تخم مرغ را با هم مخلوط كنيد. اين مواد نيرومند همزمان چند كار براي پوست شما انجام مي دهند: خامه ترش اسيد لاكتيك دارد و در عين آب رساني به پوست آن را لايه برداري دارد و در عين آب رساني به پوست آن را لايه برداري نيز مي كند. عسل ماده اي است كه مرطوب سازي مي كند و سفيده تخم مرغ هم پوست را سفت مي كند.

 

با شير نرمي و لطافت را تجربه كنيد

اگر در اثر بي توجهي و كار زياد پوست دست تان زبر و خشن شده است، دو فنجان شير را كمي گرم كنيد و حدود پنج تا ده دقيقه دست هاي خود را در آن فرو بريد. چربي موجود در شير كار آب رساني را انجام مي دهد و ويتامين هاي A و E كار تغذيه پوست را برعهده دارند.

 

با جو دوسر كرم لايه بردار درست كنيد

سه قاشق چايخوري جو دوسر آسياب شده را با يك قاشق چايخوري سركه سيب مخلوط كنيد تا خميري نرم به دست آيد. سپس يك چهارم قاشق غذاخوري آب ليمو و نصف قاشق غذاخوري شكر قهوه اي به آن بيفزاييد و مخلوط كنيد. خمير را به مدت پنج تا ده دقيقه روي صورت شسته شده خود بماليد و پس از آن به شكل دوراني روي صورت ماساژ دهيد تا لايه برداري انجام گيرد. سپس پوست خود را با آب گرم بشوييد و خشك كنيد.

 

تقويت ناخن با روغن نارگيل

براي تقويت كوتيكول هاي اطراف ناخن كمي روغن نارگيل به گوشه ناخن ها بماليد و روي آنها را بپوشانيد تا روغن خوب نفوذ كند.

 

رفع ترك پا با جوش شيرين

براي نرم كردن پوست ترك خورده و خشن پا جوش شيرين چاره ساز است. مقداري جوش شيرين را در آب گرم حل كنيد و پاي خود را در آن فرو بريد. پس از سي دقيقه پاي خود را بشوييد و با حوله خشك كنيد. سپس لوسيون نرم كننده و مرطوب كننده به آن بزنيد و جوراب نخي بپوشيد و استراحت كنيد.

 

لطافت پوست با شير نارگيل

خشكي پوست را با چاي سفيد و شير نارگيل كه سرشار از چربي هاي مرطوب كننده است درمان كنيد. نصف فنجان برنج آسياب شده، نصف فنجان شير نارگيل، نصف قاشق غذاخوري زنجبيل آسياب شده و نصف فنجان شكر قهوه اي را با هم مخلوط كنيد و به صورت دوراني روي پوست بماليد.

 

رفع خشكي لب با معجون عسل

اگر لب هايتان خشكي زده و ترك خورده اند، از عسل و روغن نارگيل بهره بگيريد. يك قاشق چايخوري روغن نارگيل، يك قاشق چايخوري عسل، دو قاشق غذاخوري شكر قهوه اي و چند قطره آب ليمو را با هم مخلوط كنيد و روي لب هاي خود بماليد. تركيب دو قاشق غذاخوري جو آسياب شده، يك قاشق چايخوري عسل، نصف قاشق چايخوري سركه سيب و چند قطره روغن درخت چاي را هم امتحان كنيد.

 

رفع چين و چروك با لايه بردار خانگي

اگر نگران افزايش سن و نشانه هاي پيري هستيد، از آفاهيدروكسي اسيدهاي موجود در پاپايا، به عنوان لايه بردار و پروتئين موجود در سفيده تخم مرغ به عنوان بازسازنده و سفت كننده پوست استفاده كنيد. نصف يك پاپايا تازه و له شده، يك قاشق غذاخوري ماست، يك قاشق غذاخوري چاي سفيد دم كرده و خنك شده، يك قاشق غذاخوري آب ليموي تازه و يك عدد سفيده تخم مرغ را با هم مخلوط كنيد. خمير را روي صورت و گردن خود بماليد و پس از ۲۰ تا ۳۰ دقيقه بشوييد.

مجله خانواده/ شماره ۴۹۲/ نيمه دوم شهريور ماه ۹۲/ صفحه ۲۸

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: افکارنیوز

با هزینه کمتر از پوست خود مراقبت کنید - تصویر 2
تگ ها : beauty ، beauty ، skin care cheapest way ، best skin care ، facial skin ، skin care ، مراقبت از پوست ، روش مراقبت از پوست ، ارزان ترین راه مراقب پوست ، زیبایی ، بهترین روش مراقبت از پوست ، پوست صورت ، پوست زیبا ، زیبایی صورت ، Method of skin care ، beautiful skin ،
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه