یکی از بهترین ویژگی های ویندوز ۷ که در ویندوز ۸ هم تکرار شده است، قابلیت روانه کردن صفحه ها به کناره هاست که با اینکار می توان بدون دردسر صفحه نمایش را دقیقا از نیم بین دو برنامه تقسیم کرد.

بهترین کلیدهای میانبر کیبورد که معمولا از آنها استفاده نمی کنیم!

Windows Key+Arrow: حرک دادن صفحه به طرفین

یکی از بهترین ویژگی های ویندوز ۷ که در ویندوز ۸ هم تکرار شده است، قابلیت روانه کردن صفحه ها به کناره هاست که با اینکار می توان بدون دردسر صفحه نمایش را دقیقا از نیم بین دو برنامه تقسیم کرد. برای انجام اینکار با موس زحمت زیادی باید بکشید، اما بهتر است تنها با فشردن کلیدهای ترکیبی Windows + Left Arrow و Windows + Right Arrow اینکار را براحتی انجام دهید. در ضمن با ترکیب دو کلید Window + Down Arrow می توانید صفحه را کوچک و با ترکیب Windows + Up Arrow صفحه را بزرگ کنید.

Shift+Arrow: هایلایت کردن متن

با وجود تاچ پدهای غیر دقیق امروزی و پرشهایی که هنگام استفاده از آنها رخ می دهد، معمولا انتخاب متن مورد نظر کمی با دشواری روبروست، اما برای انجام اینکار راه ساده تری هم وجود دارد، تنها کافیست هنگامی که کلید شیفت را پایین نگه داشته اید با کلیدهای جهتی به هر قسمتی که می خواهید حرکت کنید و متن مورد نظرتان را انتخاب کنید. بعلاوه با دکمه های CTRL + B و CTRL + I هم می توانید به ترتیب متن انتخاب شده را Bold یا Italic کنید.

Alt+F4: بستن پنجره

چه نیازی است که به بالاترین قسمت هر پنجره برویم و برای بستنش روی ضربدر کلیک کنیم؟ تنها کافیست با ترکیب این دو دکمه با هم پنجره های باز را ببندیم، به یاد داشته باشید که CTRL + W هم تمام اپلیکیشنهای باز را می بندد.

CTRL+SHIFT+T: بازگرداندن تب بسته شده مرورگر

خیلی وقتها شده که در یک مرورگر تب های زیادی را باز کرده ایم و از آنهمه شلوغی کلافه شده و شروع به بستن این تب ها می کنیم، اما ناگهان متوجه می شویم که تب مهمی را بسته ایم. در این مواقع می توانید با فشردنCTRL + SHIFT + T در هر یک از مرورگرهای مشهور چون کروم، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر آخرین تب بسته شده را بازگردانید.

Windows Key+L: قفل کردن ک��مپیوترتان

این کلیدهای میانبر برای زمانهایی مناسب است که در محیطی از کامپیوتر خود استفاده می کنید که نمی خواهید کس دیگری از آن استفاده کند، پس هنگام ترک سیستم خود تنها با فشردن کلید Windows Key + L می توانید سیستم را به حالت قفل ببرید.

Windows Key+M: کوچک کردن تمام پنجره ها

فرقی نمی کند که چند تا درایو دارید و چقدر فضای خالی برایتان مانده است، تقریبا همه ما از تنبلی یا هر دلیل دیگری کلی فایل روی دسکتاپ خود ذخیره داریم که وقتی تعداد زیادی پنجره باز باشد دسترسی به آنها دشوار خواهد بود، پس تنها با فشردن Windows Key+M می توانید تمام پنجره های باز را به یکباره کوچک کنید.

منبع: ariamoons

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه