هنگامی که افزونه ای جدید را روی مرورگر فایرفاکس نصب می کنید، گزینه ای برای ریستارت کردن مرورگر برای شما به نمایش در می آید. همچنین زمانی که افزونه ای را غیرفعال کرده یا یک افزونه از پیش نصب شده و غیرفعال را فعال می کنید،

ریستارت فایرفاکس در زمان دلخواه

هنگامی که افزونه ای جدید را روی مرورگر فایرفاکس نصب می کنید، گزینه ای برای ریستارت کردن مرورگر برای شما به نمایش در می آید. همچنین زمانی که افزونه ای را غیرفعال کرده یا یک افزونه از پیش نصب شده و غیرفعال را فعال می کنید، این گزینه برای شما به نمایش درمی آید و می توانید با انتخاب آن مرورگر را ری استارت کنید.

گاهی اوقات ممکن است کاری به افزونه ها نداشته باشید، اما بخواهید مرورگر را ریستارت کنید. به عنوان مثال ممکن است مرورگر هنگ کند یا حافظه اشغال شده توسط آن بیش از حد افزایش یابد و بخواهید با ریستارت کردن مرورگر، ضمن حفظ تب های فعال، آن را ریستارت کنید. (بستن مرورگر و بازکردن مجدد آن به طور دستی ممکن است موجب بسته شدن تب های فعال یا از دست رفتن تنظیمات ذخیره شده در مرورگر شود)

برای ریستارت کردن مرورگر فایرفاکس در زمان دلخواه می توانید از دو روش استفاده کنید که عبارت است از:

روش اول: ابزارهای توسعه دهندگان

۱ـ مرورگر فایرفاکس را اجرا کنید.

۲ـ کلیدهای Shift+F2 را فشار دهید یا کلید Alt را فشار داده از منوی Tools روی Web Developer کلیک کرده و سپس Developer Toolbar را فعال کنید.

۳ـ از حالا به بعد هر زمان که بخواهید مرورگر را ریستارت کنید باید در نوار به نمایش درآمده در پایین مرورگر عبارت restart را تایپ کنید.

روش دوم: افزونه ری استارت

۱ـ اگر دوست دارید به روشی ساده تر مرورگر را ریستارت کنید، می توانید از افزونه Restart کمک بگیرید.

۲ـ پس از نصب افزونه می توانید با فشردن کلیدهای Ctrl+Alt+R مرورگر را ریستارت کنید. همچنین می توانید با مراجعه به منوی View، انتخاب گزینه Toolbars و در نهایت کلیک روی Customize گزینه Restart را به هریک از منوهای موجود در مرورگر اختصاص داده و هر زمان که قصد ریستارت کردن مرورگر را داشتید، روی آیکون مربوطه کلیک کنید.

منبع: جام جم

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه