صدای زنگ ساعت هنگام صبح شاید یکی از منفور ترین صداهایی باشد که هر کسی در زندگی خود می شنود.

صدای زنگ ساعت هنگام صبح شاید یکی از منفور ترین صداهایی باشد که هر کسی در زندگی خود می شنود. اما چه می شد اگر ساعت های زنگدار به جای صدا، شما را با یک رایحه ی دلپذیر از خواب بیدار می کردند؟ این، همان ایده ای است که باعث شکل گیری ساعت Sensorwake شده است؛ ساعتی منحصر به فرد که به جای صدای زنگ، شما را با بوی خوش بیدار می کند. شما می توانید یکی از شش کارتریج رایحه ی این ساعت را در محل مخصوص آن وارد کنید (اقیانوس، جنگل سرسبز، نان شیرینی، قهوه، شکلات و یا نعنا) و آن را روی ساعت مورد نظر خود تنظیم کنید، تا در زمان مقرر با رایحه ای خوش از خواب بیدارتان کند.
این اختراع یک نوجوان فرانسوی به نام گیلام رولند است که می گوید از صبح ها متنفر است. ساعت سنسوروِیک به لطف یک کمپین کیک استارتر موفق شد اواخر سال گذشته بیش از دویست هزار دلار سرمایه جمع کند. ساعت یاد شده حالا بخشی از برنامه ی موتور موفقیت گوگل نیز هست؛ یکی از شیوه های این کمپانی ساکن ماونتین ویو برای کمک به استارتاپ های خاص و جالب.

اما اگر در مورد انگیزه ی رولند از ساخت چنین ساعتی می پرسید؛ خودش در این مورد گفته است ساعت های زنگ دار راه بیش از اندازه خشنی برای بیدار شدن هستند. او می گوید: «این شیوه ای آرام تر و شخصی تر برای بیدار شدن است». آنگونه که به نظر می رسد، ساعت مبتنی بر رایحه ی رولند با نرخ موفقیت ۹۹ درصد افراد را از خواب بیدار می کند و این نکته ی مهمی است.

سنسورویک در حال حاضر هنوز مراحل ساخت را طی می کند و برای تهیه ی رایحه های مختلف خود با شرکت سوئیسی تولید کننده ی عطر به نام Givaudan شریک شده است؛ این یعنی ممکن است در آینده رایحه های تازه ای به این مجموعه اضافه شوند. قیمت آن نیز ۱۰۹ دلار است، با این حال اگر آن را پیش خرید کنید می توانید با قیمت ۸۹ دلار صاحب یکی از آنها شوید. فروش سنسورویک از ماه می آغاز می شود.

ساعت

dsc03840-800-1-w600

dsc03841-800-1-w600

dsc03842-800-1-w600

dsc03843-800-1-w600

dsc03844-800-1-w600

dsc03845-800-1-w600

 

منبع: دیجیاتو

Share the post "ساعت Sensorwake به جای زنگ، شما را با بوی خوش از خواب بیدار می کند"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. چرا بیدار شدن از خواب سخت‌ترین کار می‌شود؟
  2. آیا با سردرد از خواب بیدار می شوید؟
  3. چگونه هرروز صبح بیدار شویم و در طول روز بیدار بمانیم! ( ویدئو )
  4. فرمان هایی که راننده را از خواب بیدار می‌کنند
Tweet ساعت Sensorwake به جای زنگ، شما را با بوی خوش از خواب بیدار می کند - تصویر 8
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه