فناوری های جدید گوشی های هوشمند و امکان قفل کردن درب خانه بصوت وایرلس و بدون استفاده از کلید های سنتی امکان پذیر شده است

فناوری های جدید گوشی های هوشمند و امکان قفل کردن درب خانه

شرکت قفل سازی Schlage اپی را عرضه کرده که با کمک آن و گوشی هوشمندشان اقدام به باز و بسته کردن قفل ها نمایند بدون اینکه از نسخه های سنتی کلید استفاده نمایند. نام این فن آوری را لینک و یا LiNK نامیده اند که اقدام به ارسال سیگنال از طریق بی سیم به قفل خانه می کند که این معجزه توسط اینترنت وای فای خانه کنترل می شود. این اولین شرکتی نیست که همچنین تکنولوژی را بکار گرفته است. سیستم شرکت اپیگی قادر است از راه دور نیز اقدام به بسته و باز کردن در خانه خود نماید. اما مشکل ان سیم کشی است که در طرح این شرکت وجود دارد. شرکت Schlage این سیم کشی را کنار می گذارد و از سیستم وای فای بهره می گیرد هر چندشما مجبورید قفل مخصوص این شرکت را خریداری نمایید.

از اشکالات این سیستم می توان به این اشاره کرد که برای باز و بسته کردن قفل باید از کدها و اعداد استفاده کرد که زمان باز کردن در را بالا می برد از طرفی اشکالات در گوشی و یا برنامه ممکن است شما را پشت در نگه دارد! پیشتر نیز اخباری مبنی بر استفاده یک هتل در آمریکا از این نوع فناوری در تهران ۹۸ منتشر شده بود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه