لکه های صورت چه می گویند؟ +تصاویر


لکه های صورت چه می گویند؟ +تصاویر - تصویر 1

برای اکثر ما پیش آمده که از جوش و لکه هایی متمرکز که ناگهان روی قسمت هایی از صورتمان به وجود آمده، گیج شویم. طب سنتی با تقسیم کردن صورت به چهارده ناحیه به ما این امکان را می دهد که علت لک خود را شناسایی کنیم. هرمنطقه نشان دهنده بخشی از قسمت های داخلی بدن است. اگر شما هم دچار این مشکل شدید و می خواهید در این باره بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

قسمت های 1 و 3 : سیستم گوارشی

لکه های صورت چه می گویند؟ +تصاویر

اگر روی قسمت های 1 و 3 که روی چهره مشخص شده است، دانه ها سیاه، جوش و لکه ایجاد شد مطمئنا به این معناست که سیستم گوارشی شما به خوبی عمل نمی کند. شکلات و به طور کلی چربی های غذایی می تواند باعث بروز آن شود. برای مقابله با این مشکل، باید مصرف خوراکی های مضر و ناسالم و چربی ها را کاهش دهید، چای سبز غنی از آنتی اکسیدان و مقدار بیشتری آب بنوشید.

قسمت 2: کبد

لکه های صورت چه می گویند؟ +تصاویر

کبد اندامی است که تجمع مواد سمی در آن و مصرف مواد مضر برای سلامتی می تواند در چهره نمود پیدا کند. در این صورت باید از مصرف الکل، خوراکی های مضر، تنقلات ناسالم و لاکتوز پرهیز کرد. به جای آن مقدار بیشتری میوه ها و سبزیجات به خصوص انواع خام را میل کنید. این توصیه ای مفید برای پاکسازی کبد است.

قسمت های 4،6،8 و 10: کلیه ها

لکه های صورت چه می گویند؟ +تصاویر

آنچه موجب نازیبایی، گودی و کبودی اطراف چشم ها و نزدیک گوش ها می شود، ممکن است به دلیل کاهش آب بدن و عملکرد نادرست کلیه ها باشد. از همین رو بسیار مهم است تا مصرف آب افزایش یابد، حتما هشت لیوان آب در روز مصرف کنید و تا حد ممکن از قهوه، چای، الکل، نوشابه های گازدارو نمک پرهیز کنید.

قسمت 7: قلب

لکه های صورت چه می گویند؟ +تصاویر

منافذ پوست در این منطقه گشادتر هستند، بنابراین توجه کنید که برس آرایشی خود و هر وسیله دیگری که با این قسمت تماس دارد پاکیزه باشد. مهم ترین بخش صورت که به دلایل مختلف تحت تاثیر جوش های سیاه و آکنه قرار می گیرد بینی است. با این حال، اگر این جوش ها ناگهان بروز کنند و به سختی از بین روند ممکن است نشانه ای از ناراحتی های قلبی باشد. برای رفع این مشکل، خوراکی های مضر مانند چربی ها، نمک و غذاهای تند را از برنامه غذایی حذف کنید. به جای آن میوه ها، سبزیجات، آجیل، ماهی و امگا 3را بیشتر مصرف نمایید. و اگر بازهم نگران قلب خود هستید با پزشک مشورت کنید.

قسمت های 9 و 5: سیستم تنفسی

لکه های صورت چه می گویند؟ +تصاویر

این قسمت های صورت می تواند بازتابی از بعضی انواع آلرژی های تنفسی یا ناراحتی های مزمن مانند آسم باشد. عادت نادرست سیگار کشیدن می تواند زمینه ساز ایجاد لکه و تغییرات پوستی شدید در این قسمت ها شود. اگر می خواهید با این مشکل مقابله کنید، سیگار را کنار بگذارید، مصرف خوراکی های تازه را افزایش دهید و به طور منظم در هوای آزاد پیاده روی کنید.

قسمت های 11 و 13: هورمون ها

لکه های صورت چه می گویند؟ +تصاویر

تغییرات هورمونی به خصوص در دوران سیکل های قاعدگی باعث تغییرات اساسی در این بخش ها می شود. گرچه این مشکل برای بسیاری افراد اجتناب ناپذیر است اما می توان با تغذیه صحیح، ورزش، خواب مطلوب، نوشیدن کافی آب، شستشوی مرتب پوست و پرهیز از خوراکی های تحریک کننده آن را کاهش داد.

قسمت 12: معده

لکه های صورت چه می گویند؟ +تصاویر

این بخش صورت نشان می دهد که هضم غذا به خوبی صورت نمی گیرد، روده بزرگ عملکرد صحیحی ندارد و یبوست در مواقع بسیاری فرد را آزار می دهد. توصیه می شود برای بهبود این اختلال، مصرف فیبرها که در میوه ها، سبزیجات و غلات به وفور وجود دارد را افزایش دهید و ورزش کنید.

قسمت 14: استرس و بیماری

لکه های صورت چه می گویند؟ +تصاویر

اگر متوجه تغییراتی در این ناحیه شدید، بدن شما در تلاش مبارزه با یک باکتری است. ممکن است بدن شما تقاضای استراحت و زمانی برای تجدید نیرو را داشته باشد. عدم کنترل و مدیریت صحیح استرس می تواند مشکلات متعدد جسمانی را در پی داشته باشد. برای مقابله با این مشکل، توصیه می شود روش های ریلکسیشن را در پیش بگیرید، کمی بخوابید و مقدار بیشتری آب بنوشید.

به یاد داشته باشید که همواره باید تغییرات صورت را جدی بگیرید و در این زمینه با پزشک مشورت نمایید.

منبع: لاپلاس

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه