مطالعات نشان می‌دهد زمانی که والدین شاغل برای فرزند تازه به دنیا آمدشان زمان صرف می‌کنند، با پیامدهای خوبی هم برای فرزند و هم برای خودشان رو به رو می‌شوند

مدیر عامل بزرگترین شبکه اجتماعی جهان تا به امروز تمامی دوستان و فالوورهای صفحه شخصی فیسبوک خود را در جریان تجربیات، تصمیم‌گیری‌ها و آماده شدن برای تولد فرزندش قرار داده است. اکنون زاکربرگ از مرخصی دو ماهه خود به مناسبت تولد دخترش خبر داده است.

زاکربرگ دیروز از طریق یک پست فیسبوکی به حدود ۴۲ میلیون کاربری که او را فالو می کنند خبر داد که قصد دارد دو ماه به مرخصی برود، به این ترتیب زاکربرگ از یک دوم مرخصی چهار ماهه اختصاصی فیسبوک برای والدین جدید استفاده خواهد کرد. مطابق با سیاست‌های فیسبوک، زاکربرگ می‌تواند از دو ماه باقی مانده مرخصی خود در اولین سال زندگی دخترش استفاده کند.

شرکت‌های بزرگ دیگر جهان نیز به مناسبت تولد فرزند جدید کارمندانش به آنها چندین ماه مرخصی با حقوق می‌دهند. مدت زمان مرخصی در شرکت گوگل تا ۱۸ هفته، در مایکروسافت ۱۲ هفته و در نتفلیکس تا یک سال است! به این ترتیب والدین می توانند با خیال راحت به امور نورسیده خود بپردازند و نگران از دست دادن موقعیت شغلی خود نباشند.

مارک

زاکربرگ در صفحه فیسبوک خود نوشته است: “مطالعات نشان می‌دهد زمانی که والدین شاغل برای فرزند تازه به دنیا آمدشان زمان صرف می‌کنند، با پیامدهای خوبی هم برای فرزند و هم برای خودشان رو به رو می‌شوند.” این پست زاکربرگ پس از یک ساعت ۷۰۰۰۰ بار لایک خورد.

زاکربرگ یکی از ثروتمندترین‌های جهان است و به همین دلیل درباره زندگی شخصی خود محتاطانه عمل می‌کند. مدیر عامل فیسبوک طی سال های گذشته در صفحه فیسبوک شخصی خود به موضوعاتی از قبیل امور کاری، امور انسان دوستانه و سگش به نام Beast پرداخته است. البته زاکربرگ امسال کمی این روند را تغییر داد، او یک چالش شخصی جدید راه‌اندازی و اعلام کرد که قصد دارد مبتنی بر پروژه جدیدی به نام Year of Books، در طول یک سال، هر هفته یک کتاب بخواند. زاکربرگ از این پروژه جدید به عنوان پلتفرمی برای بحث درباره تحصیلات، سیاست و صنعت بزرگ فناوری استفاده می‌کند.

زاکربرگ اولین مدیر اجرایی سیلیکون ولی نیست که رویدادهای مربوط به بچه دار شدنش را با عموم کاربران به اشتراک می‌گذارد. زمانی که ماریسا مایر در سال ۲۰۱۲ به عنوان مدیر عامل شرکت یاهو انتخاب شد اعلام کرد که تا چند وقت دیگر مادر خواهد شد.

منبع: تک شات

Share the post "مرخصی دو ماهه مارک زاکربرگ به مناسبت تولد ��خترش"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. مارک زاکربرگ: +Google ثابت کرد ما در مسیر درست گام بر می‌داریم
  2. مارک زاکربرگ: دکمه ی Dislike برای فیس بوک در راه است
  3. محبوب‌ترین کاربران گوگل پلاس: «مارک زاکربرگ» بالاتر از «لری پیج» در مقام نخست
  4. مارک زاکربرگ موسس فیس بوک در گوگل +
Tweet مرخصی دو ماهه مارک زاکربرگ به مناسبت تولد دخترش - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه