نسخه جدید اپرا برای دسکتاپ ارایه شد. این نسخه به طور ویژه به مسدود سازی آگهی‌های تبلیغاتی در‌موتور رندر صفحات وب پرداخته است.

نسخه جدید اپرا برای دسکتاپ ارایه شد. این نسخه به طور ویژه به مسدود سازی آگهی‌های تبلیغاتی در‌موتور رندر صفحات وب پرداخته است. با توجه به تست خود اپرا، قابلیت مسدود‌سازی تبلیغات به طور محسوسی سرعت لود صفحات وب را بالا برده‌ است. (این نسخه هم اکنون قابل دانلود است.)

اپرا که ماه گذشته یک پیشنهاد ۱٫۲ میلیارد دلاری از یک شرکت‌ اینترنتی چینی دریافت کرده است، دلیل این تغییر رویکرد را جستجوی مطبوع در وب بیان کرده که این روزها در باتلاقی از تبلیغات سمج گرفتار شده است.

اپرا
به گفته کریستین کولندرا از مهندسین اپرا تبلیغات نوعی تغذیه برای اینترنت محسوب می‌شود که به بسیاری از سرویس‌ها اجازه داده است به صورت رایگان برای کاربرانشان فعالیت کنند. اما تحقیقات جدید ما نشان داده است که امروزه بیشتر صفحات وب سرعت خود را به طور قابل توجهی به همین علت از دست داده‌اند. ما این وضع را قبول نداریم. ما می‌خواهیم که فضای وب برای همه ما به عنوان یک استفاده کننده مطلوب‌تر باشد.

این شرکت نرم‌افزاری نروژی وعده داده است که بارگذاری صفحات وب تا ۹۰ درصد سریعتر از بارگذاری صفحات هنگامی که این گزینه غیر فعال است، باشد. همچنین شرکت مدعی شده است که این ویژگی به طور میانگین تا ۴۰ درصد بهتر از اکستنشن‌های مرورگرها عمل می‌کند. این ویژگی در مرحله رندر صفحات وب، که مرورگر به‌خوبی کنترل بارگیری صفحات وب را در اختیار دارد، عمل کرده و آگهی‌ها را فیلتر می‌کند. این امکان برای پلاگین‌های مرورگر وجود ندارد.

اپرا در بارگذاری ۶۶‌ سایت معروف اقدام به مقایسه این مرورگر با مرورگر‌های محبوب گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس (هر دو مجهز به پلاگین معروف Adblock Plus) کرده است. همچنین مقایسه‌ای بین این مرورگر و مرورگر مایکروسافت (Edge) که هنوز هیچ ویژگی مسدود‌نمایی تبلیغاتی ندارد، انجام شد. بر روی یک کامپیوتر با ویندوز‌ ۱۰ به‌روز‌شده هر صفحه وب ۱۵ بار بدون خالی کردن کش تست شد، تا این برتری در دنیای واقعی صورت گرفته باشد.

بر طبق گفته این کمپانی استفاده کاربران از نرم افزار‌های مسدود کننده تبلیغات در سراسر جهان ۴۱‌ درصد و در ایالات متحده ۴۸‌ درصد (در مقایسه سه‌ماهه با سال قبل) رشد داشته است. به گفته اپرا این رشد استفاده از بلاکر‌ها، ناشی از نارضایتی کاربران از باز شدن سریع صفحات وب است.

منبع: آی تی رسان

Share the post "نسخه جدید اپرا و قابلیتی ویژه که تا ۹۰ درصد سرعت لود صفحات وب را افزایش می‌دهد"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. اندروید ۵۰ درصد سریع تر از آیفون ۴ هنگام بازکردن صفحات وب
  2. مرورگری متفاوت با نام اپرا
  3. چرا کسی از اپرا استفاده نمی کنه؟
  4. نسخه جدید گوگل کروم منتشر شد
Tweet نسخه جدید اپرا و قابلیتی ویژه که تا ۹۰ درصد سرعت لود صفحات وب را افزایش می‌دهد - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه