روز گذشته شرکت خودروساز فولکس واگن به همراه هوآوی، اعلام نمودند که قصد دارند در زمینه ارتقا تکنولوژی های به کار رفته در خودرو، با یکدیگر همکاری نمایند.

روز گذشته شرکت خودروساز فولکس واگن به همراه هوآوی، اعلام نمودند که قصد دارند در زمینه ارتقا تکنولوژی های به کار رفته در خودرو، با یکدیگر همکاری نمایند. هدف اصلی این همکاری، آسان و بی خطر سازی استفاده از موبایل هوشمند هنگام رانندگی با خودرو است؛ گویا هوآوی می خواهد برخی قابلیت های موبایل را به خودرو بیاورد.

خبر سرمایه گذاری مشترک دو شرکت البته در مراسم CES آسیا به گوش رسید. از آن زمان فولکس واگن اپلیکیشن هایی را ارائه نموده که توسط آن ها، راننده می تواند عملکرد بهتری در خصوص کنترل جهت یابی، موسیقی و همچنین دریافت و ارسال پیام ها داشته باشد.

همکاری هوآوی و فولکس واگن برای تعامل بیشتر موبایل هوشمند و اتومبیل
سری اپلیکیشن های یاد شده از MirrorLink نیز پشتیبانی به عمل می آورند که در اصل یک استاندارد برای ادغام موبایل با سیستم خودرو است.

مسئول بخش تحقیق و توسعه شرکت فولکس واگن در چین به نام Sven Patuschka اذعان می کند: «همکاری با هوآوی باعث می گردد که تا کاربران بتوانند از اسمارت فون های خود در خودروهای ما استفاده ی بهتری ببرند. تمام محتوای تلفن هوشمند آنها نیز بر روی پنل تاچ اسکرین موجود در اتومبیل قابل دسترس خواهد بود. نتیجه نیز یک تعامل ساده و هوشمندانه میان خودرو و موبایل هوشمند است.»

یکی از مدیران ارشد هوآی نیز به نام Richard Yu می گوید: «خودروها اکنون در حال تبدیل شدن به محصولاتی هوشمند هستند و تجربیات غنی هوآوی در زمینه اسمارت سازی اتومبیل ها و ارائه محصولات در همین زمینه، باعث می شود تا یک همکاری عالی با فولکس واگن داشته باشیم.»

نباید فراموش کرد که گروه فولکس واگن، ۱۲ برند خودرو ساز را تحت مالکیت خود دارد و سال گذشته موفق شده بیش از ۱۰ میلیون وسیله نقلیه را به فروش برساند که در این میان، چین بزرگ ترین بازار فروش این گروه تجاری بوده است.

نکته ی عجیب اینکه هوآوی و فولکس واگن تلاش دارند دوباره محصولی شبیه به اندروید آتو را برای بازار چین اختراع کنند در صورتی که گوگل آن را مدت هاست معرفی نموده؛ البته یکی از دلایل این موضوع می تواند ممنوع بودن استفاده از برخی سرویس های گوگل در چین باشد. هرچند نوع کاربری آنچه دو شرکت مذکور در حال توسعه اش هستند با Android Auto تفاوت خواهد داشت اما که در میان خبر ها مشخص گشته، پلتفرم توسعه یافته صرفا در بازار چین مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع: دیجیاتو

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه