پهپاد هایی که از طراحی معمولی هواپیماها (دو بال) به جای چهار پره ها بهره برده اند، روی هر بال خود یک دوربین و دو پردازنده دارند که خیلی با آنچه در موبایل های می بینید، فرق ندارد.

در مورد هواپیماهای بدون سرنشین اخبار و مطالب زیادی گفته و منتشر می شوند و احتمال می رود این وسایل روباتیک، در زندگی آینده بشر نقش پررنگ تری داشته باشند. به طور مثال می توان به Project Wing گوگل اشاره کرد که نقش پیک های کنونی را خواهد داشت و در کوتاه ترین زمان ممکن، خرید و سفارشات مشتری ها را به دستشان خواهند رساند.

اما اگر قرار باشد انسان کیفیت زندگی آینده خود را با این هواپیماها بهبود ببخشد، این دستگاه ها باید هوشمندتر از چیزی باشند که در حال حاضر ظاهر شده اند. مثلا نمونه هایی که برای فعالیت های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند باید توان ارتباط برقرار کردن با هم را داشته باشند و این اطمینان را هم ایجاد کنند که اجناس تحویل داده شده به آنها بدون کوچک ترین آسیبی به مقصد خواهد رسید.

shutterstock_244004761_Drone_resized

از جمله موارد مهمی که برای تحقق این هدف باید اشاره کرد، توان تشخیص موانع توسط این هواپیماها در مکانی است که هیچ نوع آشنایی با آن ندارند، یعنی پرهیز از موانعی که پهپاد در مورد آن اطلاعات دارد مد نظر ما نیست.

برای دستیابی به چنین هدفی، اندرو بری، دانشجوی علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی موسسه MIT، الگوریتمی به سبک استریو ویژن تعریف کرده که به واسطه آن، هواپیمای اتوماتیک با کمک قدرت پردازش آنبورد خود، همزمان با پرواز و سرعت ۴۸ کیلومتر در ساعت، نقشه فضای اطراف خود را ترسیم می کند و موانع را تشخیص می دهد.

پهپاد هایی که از طراحی معمولی هواپیماها (دو بال) به جای چهار پره ها بهره برده اند، روی هر بال خود یک دوربین و دو پردازنده دارند که خیلی با آنچه در موبایل های می بینید، فرق ندارد.

منبع:

Share the post "هواپیماهای بدون سرنشین جای پیک موتوری ها را می گیرند"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. پرواز هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز آسمان کانادا
  2. افزایش هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا در افغانستان
  3. انقلابی عظیم در ساخت هواپیماهای بدون سرنشین + تصاویر
  4. طراحی یک پرنده بدون سرنشین ویژه امداد و نجات
Tweet هواپیماهای بدون سرنشین جای پیک موتوری ها را می گیرند - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه