پوستر رسمی جشنواره فیلم کن رونمایی شد + تصاویر

جشنواره فیلم کن

برگزارکنندگان شصت‌وهفتمین جشنواره فیلم کن به عنوان معتبرترین رویداد سینمایی جهان در فاصله دو روز تا اعلام فیلم‌های بخش رقابتی، امروز پوستر رسمی این جشنواره را با الهام از شخصیت‌ اصلی فیلم «۸/۵» فدریکو فلینی رونمایی کردند.

طراحی این پوستر اثر «هروه چیگیونی» و همکار طراح گرافیگ او «ژیل فراپیه» است که با جستجو در آرشیو جشنواره فیلم کن، این چهره از «مارچلو ماسترویانی» که در فیلم نامزد نخل طلای «۸/۵» فدریکو فلینی دیده می‌شود را برای پوستر این رویداد سینمایی انتخاب کردند.

هرچند ساخته تحسین‌برانگیز فلینی سیاه و سفید فیلمبرداری شد، اما در این عکس «ماسترویانی» با رنگی دیگر به تصویر کشیده شده است.

پوستر رسمی جشنواره فیلم کن رونمایی شد + تصاویر

«چیگیونی» در توضیح این پوستر نوشت: نگاه ماسترویانی از بالای عینک ما را به سمت یک حس شادی از سینما در سطح جهانی سوق می‌دهد؛ شادی تجربه‌ی جشنواره کن در کنار یکدیگر.

شصت‌وهفتمین جشنواره فیلم کن از روز ۱۴ می با نمایش فیلم «گریس از موناکو» آغاز به کار خواهد کرد و تا ۲۵ می ادامه خواهد داشت.

امسال «عباس کیارستمی»، کارگردان سرشناس ایرانی رئیس هیئت داوران بخش فیلم کوتاه و سینه‌فونداسیون خواهد بود و «جین کمپیون»، کارگردان سرشناس نیوزلندی ریاست هیات داوران جشنواره کن ۲۰۱۴ را بر عهده دارد.


مطالب بیشتر در این مورد

جشنواره رنگ در پاریس + عکس

اختتامیه جشنواره فیلم کودک با حضور نیکی کریمی، مهتاب کرامتی و حامد بهداد + تصاویر

مهتاب کرامتی بهترین بازیگر زن جشنواره باتومی

تصاویر جشنواره اتو��بیل های کلاسیک

گلایه مهناز افشار در پی انتخاب فیلم‌ها در جشنوارهنظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه