هدست‌های پیشرفته و محتویات جدید، وعده‌ی دنیای مجازی جذابی را داده است، اما کنترل حرکات در حین حضور در این دنیا بخش مهمی از پازل واقعیت مجازی است

هدست‌های پیشرفته و محتویات جدید، وعده‌ی دنیای مجازی جذابی را داده است، اما کنترل حرکات در حین حضور در این دنیا بخش مهمی از پازل واقعیت مجازی است. درحالیکه کنترلرهای دستی ابزارهای مفیدی به شمار می‌روند، شرکتی یک رویکرد جدید را ارائه داده است. VRgoیک دستگاه ورودی جدید به شمار می‌رود که کاربر را از طریق تنظیمات واقعیت مجازی حرکت می‌دهد.

94-08-9e56

با سنسورهای سفارشی و بلوتوث ۴٫۰، صندلی VRgo یک چارپایه‌ی منحنی‌ست که بیشتر شبیه به یک جوی استیک مجازی برای بازی VR بکار می‌رود، با هر بازی از طریق یک کیبورد یا ورودی جوی‌پد ارتباط برقرار می‌نماید. تولیدکنندگان این صندلی اعلام کرده‌اند این صندلی برای گرفتن حرکاات طبیعی بدن و تفسیر آنها به حرکات مجازی طراحی شده است.

94-08-9e57

به این ترتیب برای مثال خم شدن به سمت جلو، کاراکتر بازی را به همین سمت حرکت می‌دهد. همین ویژگی برای جهت‌های دیگر نیز اعمال شده و بر روی این صندلی می‌تواند چرخش کامل ۳۶۰ درجه‌ای داشت. چرخش به سمت چپ و راست، تیراندازی به سمت دشمن تفسیر می‌شود. تولیدکنندگان VRgo امیدوارند این دستگاه بتواند به حل یکی از مشکلات قابل توجه‌ی VR، مشکل حرکتی، کمک نماید. VRgo دارای محدوده‌ی انالوگ است به این ترتیب با خمیدگی بیشتر کاراکتر بازی سریع‌تر در جهت مورد نظر حرکت می‌کند.

94-08-9e58

این چهارپایه هوشمند با وزن چهار کیلوگرم و اندازه نه چندان بزرگتر از یک صندلی اداری، به صورت فشرده و قابل حمل طراحی شده است. این صندلی توسط پورت micro USB شارژ شده و همچنین‌ می‌تواند به صورت وایرلس عمل کند و باتری آن نیز طبق گزارش‌ها پنج ساعت عمر می‌نماید.

VRgo همچنین می‌تواند به عنوان یک فضای نگهداری برای هدست، کابل‌ها، هدفون‌ها و هر شی دیگری به کار رود. کمپین کیک استارتر برای این دستگاه از سوم نوامبر آغاز شده و تولیدکنندگان در حال جمع‌اوری بودجه‌ی لازم برای تولید انبوه این صندلی واقعیت مجازی هستند.

dddd

94-08-9e60

94-08-9e61

منبع: باشگاه خبرنگاران

Share the post "چهارپایه منحصر به فرد هوشمند + تصاویر"

 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Pinterest
 • LinkedIn
 • E-mail

Related posts:

 1. تکنولوژی هوشمند به کمک افراد ناتوان می آید + تصاویر
 2. هدستی برای از بین بردن حالت تهوع در طول پرواز
 3. شومینه هوشمند رومیزی که با تلفن همراه کنترل می‌شود+تصاویر
 4. اولین اتوبوس تمام الکتریک هوشمند رونمایی می شود + عکس
Tweet چهارپایه منحصر به فرد هوشمند + تصاویر - تصویر 7
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه