امروزه اسکایپ را می توان روی دستگاههای مختلف مثل تلفن همراه ، تبلت ، لبتاب ، وای فای (Wi-Fi) نصب کرد. به همین دلیل است که اسکایپ توانسته در مدت زمان کوتاه بین مردم محبوبیت پیدا کند. این نرم افزار بهترین جایگزین تلفن ثابت و موبایل است که به جای پرداخت هزینه های گزاف مخابراتی می توان از این نرم افزار استفاده کرد.

امروزه اسکایپ را می توان روی دستگاههای مختلف مثل تلفن همراه ، تبلت ، لبتاب ، وای فای (Wi-Fi) نصب کرد. به همین دلیل است که اسکایپ توانسته در مدت زمان کوتاه بین مردم محبوبیت پیدا کند. این نرم افزار بهترین جایگزین تلفن ثابت و موبایل است که به جای پرداخت هزینه های گزاف مخابراتی می توان از این نرم افزار استفاده کرد.

چگونه تماسهای اسکایپ (skype) را ضبط کنیم

اگر روی کامپیوترتان دوربین نصب کرده اید و یا موبایلتان دوربین دار است با روشن کردن برنامه اسکایپ به طرف مقابل این امکان را می دهید تا همزمان با دیدن تصویرتان ، پیام هم بفرستد.
برنامه اسکایپ در دنیای کار خیلی کاربرد دارد .اگر شما در منزل کار می کنید و یا شغلی دارید که باید مکالمات تلفنی را به دلایل قانونی ضبط کنید . خیلی شگفت انگیز است که می توانید با فشار چند دکمه به راحتی اینکار را انجام دهید.
برای برقراری تماس اسکایپ بر روی کامپیوتر شما نیاز به هدفون و بلندگو دارید. یک جعبه کامل از بلندگو و میکروفون و هدست خیلی بهتر است . فقط در لبتاب های جدید سری کامل بلندگو ، میکروفون و هدست تعبیه شده است.
صاحبان کامپیوترهای خانگی که می خواهند تماس با کیفیت صدای فوق العاده بالایی داشته باشند هزینه ای حدود ۱۵ تا ۲۰ یورو صرف خرید میکروفون و هدست های مرغوب می کنند.
اگر می خواهید از زنگ های نا بهنجار تلفن های قدیمی راحت شوید کافی است با یک کابل یو اس بی (USB) که کمتر از ۱۰ یورو قیمت دارد نرم افزار اسکایپ را نصب کرده و از آن صدای نابهنجار قدیمی که برای همه ما آشناست راحت شوید.
یکی از مزیت های استفاده از اسکایپ این است که از کیفیت بد هندست ها خلاص شده و می توانید یک تماس با کیفیت صدا و تصویر فوق العاده داشته باشید.
هر راهنمایی اضافه در این زمینه ممکن است بی ثمر باشد ، برای داشتن نرم افزار اسکایپ نیاز به حساب اعتباری نیست .
چگونه نرم افزار اسکایپ را نصب و استفاده کنیم:
قدم اول – برنامه اسکایپ هنوز ویژگی ضبط تماس را ندارد ولی خوشبختانه شما می توانید این برنامه را از اینترنت دانلود کنید . با کلیک بر روی منوی Toolbar در بالای پنجره اینترنت شروع کنید . در منوی Toolbar بر روی گزینه Apps رفته و در این قسمت گزینه Get Apps را کلیک کنید.

قدم دوم – در قسمت App یک پنجره جدید برایتان باز خواهد شد که در قسمت جستجو باید واژه Callnote را تایپ کنید و سپس روی دکمه Get it Now کلیک کنید و منتظر باشید که صفحه جدید را برایتان دانلود کند . اگر سرعتتان پایین است اصلاً نگران نباشید ، افراد زیادی از خطای Mac version شکایت دارند که روی صفحه ظاهر می ش��د اما این خطا سال گذشته رفع شده است.

قدم سوم – به محض اینکه برنامه Callnote دانلود شد آن را نصب کرده و برنامه را با نرم افزار اسکایپ ارتباط دهید. انجام اینکار آسان است : فقط کافی است پنجره هر دو برنامه را بازکنید( یعنی برنامه اسکایپ و Callnote ) و بعد از چند دقیقه پیغامی با محتوای Callnote would like access بر روی صفحه نمایان می شود و شما با کلیک بر روی واژه Allow Access آن را روی اسکایپ نصب می کنید.
کاری با پیغام Registering Callnote premium نداشته باشید زیرا به آن نیازی ندارید.

قدم چهارم- صفحه اصلی در نرم افزار اسکایپ گزینه ثبت تماس به صورت امتحانی را دارد. بهتر است قبل از اینکه تماسهای حقیقی را ضبط کنید این روش را امتحان کنید. اگرچه سیستم ضبط تماس در هر زمانی عمل خواهدکرد . در پنجره Callnote به قسمت ضبط تماس رفته و دکمه ضبط ، Record ، را کلیک کنید و سپس با اسکایپ تماستان را بر قرار کنید. حتی شما می توانید برنامه Callnote را روی ضبط اتوماتیک برنامه ریزی کرده و به مخاطب تان هم درمورد ضبط تماس اطلاع بدهید.

قدم پنچم- ضبط تماسها در قسمت Documents ذخیره می شود و در قسمت Library Tab به ترتیب مدت مکالمه و زمان، ثبت خواهد شد و شما می توانید گیرنده تماس و مدت زمان مکالمه را مشاهده کنید و هم چنین می توانید تماس را دوباره گوش دهید و قسمت هایی از آن را اصلاح کنید.
اگر برنامه Callnote Premium را نیز دانلود کنید، به تماس های ویدیویی و چت اسکایپ هم دسترسی پیدا می کنید.

قدم ششم- یکی از خصوصیات بارز سیستم Callnote این است که می توان تماس ضبط شده را روی شبکه های Dropbox ،Evernote و Facebook قرار دهید . قسمت Account Tab را کلیک کنید و سپس به هر کدام از شبکه های اینترنتی که دوست دارید متصل شوید و سپس در Library screen گزینه Forward را کلیک کنید تا پیام صوتی شما ارسال شود. هم چنین می توانید برنامه Callnote را روی ارسال ضبط تماس خودکار تنظیم کنید.

منبع: ileev

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه