شرکت یاهو در بیانیه ای اعلام کرد که از این پس قابلیت Do Not Track را پشتیبانی نمی کند.

کاربران در یاهو امنیت ندارند

شرکت یاهو در بیانیه ای اعلام کرد که از این پس قابلیت Do Not Track را پشتیبانی نمی کند.

ویژگی (Do Not Track DNT) به کاربران اجازه می دهد که امکان ردیابی سایت های مختلف در زمینه دسترسی به اطلاعات شخصی را که برای سرویس های تحلیلی، شبکه های تبلیغاتی و اجتماعی قابل استفاده است، مسدود کنند. این قابلیت در سال ۲۰۰۹ توسط سه محقق تولید شد و برخی از مرورگرها قادر به پشتیبانی از آن هستند.

مرورگر Firefox اولین مرورگری بود که ویژکی DNT را پیاده سازی کرد. در سال ۲۰۱۰ شرکت مایکروسافت اعلام کرد که در مرور گر Internet Explorer 9 از DNT پشتیبانی می کند. پس از آن مرورگرهای سافاری، اپرا و گوگل کروم نیز مجهز به این ویژگی شدند.

در فوریه سال ۲۰۱۲، گروه های تبلیغات آنلاین در کاخ سفید متعهد شدند که تاپایان سال از Do Not Track حمایت کنند ولی این وعده برآورده نشد. علیرغم اصرار مکرر سیاستگذاران آمریکایی و اروپایی، تلاش برای استاندارد سازی این قابلیت در کنسرسیوم شبکه جهانی وب نیز به بن بست رسید.

شرکت یاهو چندی قبل در بیانیه ای اعلام کرد که از این پس از ویژگی DNT حمایت نمی کند و یک روز پس از صدور بیانیه، تنظیمات این ویژگی در یاهو دیگر فعال نبودند. نکته عجیب این است که یاهو اولین شرکتی بود که اعلام کرد از این ویژگی در سرویس های خود پشتیبانی می کند.

این شرکت در پایان سال ۲۰۱۲، از این قابلیت در Internet Explorer 10 نیز پشتیبانی نکرد چراکه شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته بود این ویژگی را به صورت پیش فرض در این مرورگر لحاظ کند.

آنچه واضح است این است که DNT نیز به همان سرنوشت پروژه های the Platform for Privacy Preferences Project یا P3P دچار شده است.

پیش از این دو شرکت اینترنتی یاهو و گوگل از سوی کاربران متهم شدند که اطلاعات آنها را در اختیار سازمان های اطلاعاتی آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی قرار می دهد.

منبع: زیگیل

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه