یک گروه از محققان در آزمایشگاه رسانه‌ای موسسه فناوری ماساچوست (MIT) به دنبال کنترل دستگاه‌های الکترونیکی با استفاده از پا هستند.

یک گروه از محققان در آزمایشگاه رسانه‌ای موسسه فناوری ماساچوست (MIT) به دنبال کنترل دستگاه‌های الکترونیکی با استفاده از پا هستند.

نمونه اولیه سیستم آن‌ها که KickSoul نام دارد به کاربران خود اجازه می‌دهد تا به صورت بی‌سیم گوشی‌های هوشمند، رایانه و لوازم را با استفاده از حرکات پا کنترل کنند.

این گروه به رهبری خاویر بناویدس، دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد MIT، برخی قطعات الکترونیکی را به وسط مجموعه‌ای از کفی‌های زیر‌سازی دوخته‌اند. این لوازم الکترونیکی شامل یک رایانه کوچک آردوینو، یک ماژول بلوتوث و یک واحد اندازه گیری اینرسی شش محوره متشکل از یک شتاب سنج و ژیروسکوپ است.

1448717589767_kicksoul-1

IMU تمام حرکات پا را ثبت می‌کند و آنها را به آردوینو بازپخش می‌کند. این دستگاه با استفاده از یک الگوریتم سفارشی قادر به انتخاب کردن دو حرکت عمدی پا که شامل حرکت رو به جلو (هل دادن) و حرکت به عقب (بیرون کشیدن)، در میان دیگر حرکات است. هنگامی که هر کدام از این حرکات شناسایی شود، بلوتوث آن را به برنامه کاربردی گوشی هوشمند پوشنده لباس اطلاع می‌دهد.

این سیستم بسته به راه اندازی خاص، بر روی خود تلفن همراه هم تاثیر می‌گذارد یا برنامه کاربردی نزدیک‌ترین دستگاه بلوتوث قابل کنترل را شناسایی و از راه دور آن را به اجرا در خواهد ‌آورد.

نمونه‌هایی از عملکرد برنامه‌های کاربردی عبارتند از توانایی بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی بر روی صفحه نمایش رایانه با حرکت پا به جلو و عقب، روشن کردن چراغ هنگامی که دست کاربر پر از کیسه‌های مواد غذایی است و دسترسی به عملکردهای یک گوشی با صفحه نمایش بزرگ در حالی که آن را فقط با یک دست نگه داشته است یا پذیرش/رد تماس یک تلفن که دور از دسترس قرار دارد.

در حال حاضر گروه Benavide به تازگی یک مقاله در مورد KickSoul را در بیست و هشتمین سمپوزیوم سالانه نرم افزار و فناوری رابط کاربر ACM ، در کارولینای شمالی ارائه کرده است.

منبع: ایسنا

Share the post "کنترل دستگاه‌ها با استفاده از حرکت پا"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. کنترل تلفن همراه و تبلت با ایما و اشاره
  2. صفحه کلید هوشمند با قابلیت تشخیص حرکت انگشتان
  3. کنترل ربات پرنده با کینکت
  4. روبات دوزیستی که در آب‌ و هوا حرکت می‌کند
Tweet کنترل دستگاه‌ها با استفاده از حرکت پا - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه