کنترل چاقی های موضعی (لیزر لیپولیز)

کنترل چاقی های موضعی (لیزر لیپولیز) - تصویر 1

بسیاری از بافت های چربی که در طول زمان شکل گرفته اند، در مقابل رژیم غذایی و ورزش از خود مقاومت نشان داده و از بین نمی روند. یک راه حل انقلابی برای حل این مشکل، استفاده از پیشرفته ترین و موثرترین فناوری موجود در جهان یعنی لیزر لیپولیز است؛ این درمان می تواند بسته به میل بیمار و میزان گستردگی چربی از یک بی حسی موضعی، ارائه نتایج سریع و کمترین کمبودی تا انجام عملی گسترده و موثر چند موضعی توسعه یابد.

این روش برای از بین بردن چربی های این نواحی کاملا ایده آل است:

 • دور کمر، نواحی داخلی و خارجی بالای پا و بالای کمر
 • شکم و پهلو
 • پشت و بالای کمر
 • بازوها
 • زانو، مچ و ساق پا
 • صورت، گردن و غبغب
 • لیزر لیپولیز بهترین روش برای درمان چاقی های موضعی برای کسانی است که به دنبال روش های تهاجمی اما با کمترین عوارض هستند.

  تفاوت های لیزر لیپولیز و ساکشن سنتی چیست؟

  - استفاده از روش لیزر هوشمند برتری های غیرقابل انکاری نسبت به ساکشن سنتی دارد. در روش قدیمی، چربی ها به وسیله سوزن سرنگ بزرگی از بدن خارج می شد. – لیزر لیپولیز عوارض بسیار کمتری نسبت به عمل سنتی ساکشن ایجاد می کند. – می تواند تحت بیهوشی موضعی انجام شود (به تشخیص جراح) – نواجی را می توان تحت عمل لیزر لیپولیز قرار داد که در عمل ساکشن سنتی امکان پذیر نیست، مانند غبغب، صورت، بالای شکم و… – درمجموع این روش بسیار امن تر از روش های قدیمی است.

  لیزر لیپولیز چگونه انجام می شود؟

  این عمل با استفاده از یک کانولای بسیار نازک (یک میلی متر) که درون آن فیبر نوری قرار دارد و این فیبر نوری هدایت اشعه لیزر را از منبع آن به سمت هدف برعهده دارد، است لیزر به طرف سلول های چربی را از بین می برد و بافت را تبدیل به مایع می کند. در مواردی که در مانجو تقاضا کند، این مایع توسط ساکشن به خارج از بدن هدایت می شود. در غیر این صورت این مایع در روزها بعد (60 تا 90 روز) طی فرآیندی طبیعی جذب بدن می شود. درصورتی که در مانجو مصر است نتیجه عمل را سریعا مشاهده کند، این چربی ها توسط دستگاه ساکشن تخلیه می شود و نتیجه بین 7 تا 21 روز به دست می آید.

  در ایران این عمل معمولا به همراه ساکشن انجام می شود. طبیعی است که استفاده از ساکن کبودی و عوارض عمل را نسبت به جذب طبیعی بدن بالاتر می برد.

  مرحله اول: نقاطی که نیاز به عمل دارند توسط پزشک نشانه گذاری شده و نقاط استریل می شود.

  مرحله دوم: درصورت نیاز به بی حسی موضعی در آن نقاط داروی بی حسی تزریق می شود.

  مرحله سوم: برش کوچک برای ورود کانولا و عمل لیزر در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود. این برش ها معمولا نیاز به بخیه ندارند.

  مرحله چهارم:پس از پایان عمل، پوشیدن و بهبود موضع را در پی دارد.

  این روش به طور کامل در اروپا و آمریکا با تاییدیه FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) انجام می شود. اکنون از این روش به طور گسترده در ژاپن، استرالیا، آلمان، برزیل، ایتالیا، فرانسه و ایالات متحده آمریکا استفاده می شود.

  مرحله 1:

  کنترل چاقی های موضعی (لیزر لیپولیز)

  مرحله 2:

  کنترل چاقی های موضعی (لیزر لیپولیز)

  مرحله 3:

  کنترل چاقی های موضعی (لیزر لیپولیز)

  مرحله 4:

  کنترل چاقی های موضعی (لیزر لیپولیز)

  لیزر لیپولیز بهترین روش برای درمان چاقی های موضعی برای کسانی است که به دنبال روش های تهاجمی اما با کمترین عوارض هستند.

  بهتر است پاسخ سوالات همیشگی تان را دریافت کرده و بعد برای رد یا قبول این روش تصمیم بگیرید

  توانایی یک متخصص کارآزموده در انجام بدون عواقب لیپولیز بی تاثیر نخواهد بود. این روزها به هر مرکز زیبایی و تناسب اندامی که وارد شوید، صحبت از روش های رنگارنگی است که ادعا می کنند می توانند شما را یک شبه لاغر کنند و بی هیچ عارضه ای اندامی متناسب را برای تان بسازند و اما اگر نگاهی به ادعاهای علمی تر بیندازیم، می بینیم اغلب این روش ها در درازمدت نمی توانند ماندگار باشند یا عوارض بسیار زیادی را با خود به همراه می آورند. در این میان، لیپولیز جدیدترین و کم حاشیه ترین روشی است که برای از بین بردن چربی های انباشته شده از آن استفاده می شود.

  لیپولیز یک راه بی ضرر بری لاغری است اما…

  مراجعانی که قصد انجام لیپولیز دارند، باید شرایط شان قبل و بعد از عمل توسط متخصصان مختلف سنجیده شود و در طول انجام جراحی و همین طور دوره نقاهت هم تحت نظر متخصصان قرار داشته باشند.

  در کلینیک ما، قبل از ورود بیمار به اتاق عمل، متخصص بی هوشی دوره دیده در زمینه لیپولیز مشاوره ای با مراجعه کننده انجام می دهد و تا زمان تمام شدن عمل، او و یک تکنسین بی هوشی در تمامی 2 تا 3 ساعتی که لیپولیز انجام می شود، در اتاق عمل کنار بیمار حضور خواهند داشت تا او بدون هیچ ریسک و عارضه ای به وضعیت طبیعی برگردد.

  ما برای کسب اطمینان کامل از شرایط بیمار، در اکثر مواقع او را یک شب در کلینیک تحت نظر متخصص و پرسنل پرستاری کارآزموده بستری می کنیم و تا روز بعد که بیمار با سلامت کامل و روی پای خودش می تواند از کلینیک خارج شود، از او مراقبت کامل به عمل می آوریم. معمولا توانایی برداشت چربی های اضافه در یک جلسه هم وجود دارد اما در افرادی که تجمع چربی بیشتری دارند، برای اینکه بیمار آسیب کمرتی ببیند، ترجیحا این فرآیند را در 2 نوبت انجام می دهیم و توصیه می کنیم که فاصله دفعاتی که بیمار برای لیپولیز مراجعه می کند، حدود 2 ماه باشد.

  با درد و سوزش چه کنیم؟

  نگرانی اصلی اغلب مراجعان، درد و سوزشی است که احتمالا بعد از عمل به آن دچار می شوند اما ما با استفاده صحیح، به اندازه و به موقع داروهای ضددرد، این شرایط را به طور کامل کنترل کرده و شرایطی را فراهم می کنند که بیمار دوره بعد از عمل بدون دردی را تجربه کند. همچنین مراجعان با نسخه ای که در اختیارشان قرار می گیرد و توضیحاتی که برای شان داده می شود، بعد از ترخیص هم می توانند داروهای مناسب و بدون ضرری را استفاده کرده و از دردی که بسیاری از آن گلایه می کنند نجات پیدا کنند.

  توصیه ما به بیماران این است که بین 48 تا 72 ساعت بعد از انجام لیپولیز، استراحت کامل داشته باشند تا با پشت سر گذاشتن نقاهت اولیه و کسب بهبودی کامل، بتوانند در روزهای بعد فعالیت های روزمره یا کاری خود را انجام دهند.

  خانم ها مراجعه کنند یا آقایان؟

  افزایش حجم چربی در هر ناحیه اهی از بدن قابل برداشت است و در این مورد هیچ تفاوتی بین آقایان و خانم ها وجود ندارد اما از آنجایی که بسیاری از آقایان دچار انباشت چربی شدیدی در ناحیه شکم هستند و این موضوع نه تنها تنفس آن ها را دچار مشکل می کند بلکه می تواند به ستون مهره های آن ها هم آسیب زده و کمردردهای غیرقابل کنترلی را به همراه بیاورد

  لیپولیز می تواند بهترین کمک برای آقایانی باشد که دچار بزرگی شکم هستند. از آنجایی که چربی انباشته شده در بدن این افراد تنها در یک ناحیه است، این افراد می توانند تنها در یک جلسه مشکلی که سال ها با آن درگیر بوده اند را برطرف کنند.

  کنترل چاقی های موضعی (لیزر لیپولیز)

  آیا ردی از لیپولیز به جا می ماند؟

  اغلب مراجعان نگران کبودی ها یا آثاری هستند که بعد از عمل در بدن آنها دیده می شود. باید گفت که این کبودی بسیار مختصر است و در هفته های بعد از عمل خود به خود برطرف می شود اما در مورد 4 تا 6 سوراخی که برای انجام لیپولیز در ناحیه ایجاد می شود باید گفت ما تلاش می کنیم با استفاده مناسب از کرم های ترمیم کننده، اثرات این اتفاق را از بین ببریم و در شرایطی که بدن بیمار نتواند کاملا این آسیب را ترمیم کند، با استفاده از لیزر و به طور سرپایی تمامی اثرات این اتفاق را از بین ببریم و در شرایطی که بدن بیمار نتواند کاملا این آسیب را ترمیم کند، با استفاده از لیزر و به طور سرپایی تمامی اثرات ناشی از عمل را محو کنیم. نگرانی دیگری که وجود دارد درمورد شلی پوست و افتادگی است

  باید گفت افتادگی های خفیف توسط لیزر و اولتراسوند قابل بهبود است اما بیمارانی که دچار افتادگی و شلی بسیار شدید پوست هستند، با جراحی هیا تکمیلی در جلسه های بعد می توانند اندامی متناسب و پوستی بدون زخم و شل داشته باشند. درمورد ناهمواری هایی که افراد نگران وجود آن ها هستند هم باید گفت در این مرکز، با کمک جراح های کارآزموده و دستگاه ها و تجهیزاتی که بعد از عمل به کمک مراجعان می آیند، هیچ گونه ناهمواری در بدن افراد باقی نخواهد ماند.

  گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

  منبع: وب سایت رسمی دکتر عباس انتظاری

  کنترل چاقی های موضعی (لیزر لیپولیز) - تصویر 7
  تگ ها : Laser ، laser lipolysis ، ساکشن ، لاغری ، لیزر ، لیزر لیپولیز ، پوست ، چاقی ، چربی ، Lipolysis ، درمان چاقی ، Suction ، Impotence ، Obesity ،
  کلمات کلیدی :
  نظرات بییندگان :

  بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

  مشاهده سایت نشونه